Superbek: Silva je nastavio odličnu gostujuću formu zahvaljujući sjajnoj Cancelovoj lopti

Silva je u posljednjih šest utakmica sudjelovao u pet golova

U Budimpešti zasad sve ide po očekivanom: Manchester City na poluvremenu vodi 1-0 i dominira protiv Borussije Mönchengladbach u njihovu prvom susretu osmine finala Lige prvaka, a momčad Pepa Guardiole u prvih je 45 minuta potpuno držala stvari pod kontrolom.

Štoviše, ‘Gladbach niti jednom nije zapucao prema njegovim vratima, a City je uputio dva udarca u okvir i jednom poentirao; u 29. minuti João Cancelo poslao je predivnu loptu u šesnaesterac prema sunarodnjaku Bernardu Silvi koji se samo naklonio i pogodio za prednost mančesterske ekipe na Puskás Aréni. Nevjerojatna je to bila asistencija portugalskog internacionalca koji je ove sezone prerastao u možda najboljeg beka u Europi…

Inače, Silva je u drugom poluvremenu asistirao Gabrielu Jesusu za drugi gostujući pogodak, a u proteklih šest nastupa za City izravno sudjelovao u šest zgoditaka; dva je zabio i četiri namjestio. Svi doprinosi, inače, zabilježeni su u gostujućim utakmicama. Također, večerašnji gol bio mu je ukupno 35. u dresu Građana, ali tek treći koji je postigao glavom.

Cancelo ove sezone broji dva pogotka i četiri asistencije u svim natjecanjima, a večerašnja mu je bila prva u Ligi prvaka.