Suze za kraj: Jo-Wilfried Tsonga okončao je karijeru porazom na Roland Garrosu

Izbacio ga je Casper Ruud u prvom kolu

Jo-Wilfried Tsonga izgubio je od Caspera Ruuda u prvom kolu Roland Garrosa i tako okončao svoju karijeru u singlu. Francuski tenisač osvojio je prvi set u tie breaku, ali je izgubio naredna tri; drugi nakon još jednog tie breaka, treći sa 6-2 i odlučujući također u tie breaku, u kojem nije osvojio ni poen.

Tsonga je na kraju susreta imao problema s leđima, a nakon poraza se u suzama oprostio od pariške publike i svoje ATP karijere. Trenutno je 297. igrač svijeta, a na Roland Garros je stigao s pozivnicom. Nakon susreta dobio je ovacije publike, a priređena mu je i posebna ceremonija za oproštaj.

Tsongin najbolji plasman na ATP ljestvici je peto mjesto 2012., a 2008. je igrao i finale Australian Opena, kada je od njega bio bolji Novak Đoković koji je tada osvojio svoj prvi Grand Slam turnir.

Mirovinu je najavio u travnju, tako da tenis u singlovima napušta nakon 18 sezona u kojima je osvojio 18 turnira, uključujući ATP Masters 100 u Kanadi, i Parizu (dvaput). Ostat će zapamćen i kao jedan od trojice tenisača, uz Andyja Murrayja i Juana Martina del Potra, koji su pobijedili Đokovića, Rafaela Nadala i Rogera Federera dok su bili broj jedan.