Talismani: Benzema i Vinicius Júnior glavne su Realove uzdanice na početku aktualne sezone

Francuz i Brazilac sjajno se nadopunjuju

Carlo Ancelotti svoju je 800. utakmicu na klupi u prvoligaškom okruženju sinoć obilježio pobjedom: njegov Real Madrid preokretom je slavio protiv Valencije (2-1), a ključnu ulogu ponovno je odradio dvojac koji iz dvoboja u dvoboj iznova potvrđuje svoju formu.

Radi se, naravno, o iskusnom Karimu Benzemi i njegovom znatno mlađem brazilskom kolegi Viniciusu Júnioru. Iako je Valencia povela u 66. minuti pogotkom Huge Dura, spomenuti 21-godišnjak poravnao je rezultat u 86. minuti i tako najavio brzu Realovu reakciju u završnici. Asistirao mu je Benzema, a samo dvije minute kasnije duo je zamijenio uloge.

Vini je tada ubacio, a Francuz se sjajno snašao između dvojice čuvara i glavom utrpao loptu u mrežu domaćeg vratara Giorgija Mamardashvilija. Realov napadač na startu ove sezone postiže nestvarne brojke: izravno je sudjelovao u 11 golova (šest pogodaka, pet asistencija) u prvih pet ligaških utakmica što se u aktualnom stoljeću posljednji put dogodilo Lionelu Messiju 2011./12..

Što se tiče Vinija, on je u prvih pet ovosezonskih nastupa poentirao jednako toliko puta i jednom namjestio zgoditak. Dakle, čini se da je novi Ancelottijev Real pronašao svoje vođe…