Uz promjenu pravila u All-Star utakmicu stiglo je i uzbuđenje. Slavlje LeBronova tima, Kawhi je MVP

Team LeBron slavio je protiv Giannisove momčadi 157-155

Već ovako na prvu može se zaključiti da je promjena pravila za revijalnu košarkašu utakmicu rezultirala time da smo dobili ono što već dulje vrijeme, na stranu povremeni izuzetak, tijekom NBA All-Star vikenda nedostaje — rezultatsko uzbuđenje u ogledu najpopularnijih košarkaša današnjice.

Team LeBron pobijedio je Team Giannis 157-155 u susretu u kojem su prve tri četvrtine funkcionirale kao zasebne utakmice, a čiji je zbroj poena vodeće momčadi uz dodatak od 24 koša postavio marginu do koje se igralo.

Izgledalo je to ovako: Svaka četvrtina započinjala je rezultatom 0-0, a momčadi su igrale za 100.000 američkih dolara koje je pobjednički tim osvojio i usmjeravao prema dobrotvornim ustanovama u Chicagu i okolici. Prva je otišla na stranu momčadi koju je birao LeBron James 53-41, u drugoj je slavio kolektiv koji je izabrao Giannis Antetokounmpo sa 51-30, dok je treća završila izjednačenjem 41-41.

U čast Kobeja Bryanta na dotad skupljena 133 poena tima koji je bio u prednosti dodat je potom trebalo 24. Broj je to koji je na dresu nosio tragično preminuli velikan kojem je bio posvećen spektakl u Chicagu. Margina koju je trebalo dohvatiti time je postavljena na 157, vrijeme napada i dalje se mjerilo, ali je vrijeme trajanja ogleda bilo je isključeno. Dobili smo time borbenu utakmicu u kojoj su pobjednika odlučio koš sa crte slobodnih bacanja koje je postigao Anthony Davis. Zapravo, najbolji je pokazatelj svega pogled na statistiku iz četvrtine u četvrtinu:

Osim pobjedničkih ubačaja Davis je imao 20 poena i devet skokova, James je u pobjedu utkao 23, uz pet uhvaćenih lopti i šest asistencija, a Kawhi Leonard uzeo MVP titulu (s Kobejevim imenom) nakon partije u kojoj je za 20 minuta ubacio 30 koševa i imao sedam skokova. Imao je i osam pogođenih trica. U cijeloj NBA karijeri nikad ih nije toliko ubacio na jednoj utakmici.

Antetokounmpo je s 25 poena, 11 skokova, četiri asistencija i tri blokirana šuta bio prvo ime momčadi koja je ostala bez pobjede u uzbudljivoj utakmici u Kobejevu čast. Onoj u kojoj obrane nisu ostale u franšizama iz kojih su igrači stigli. Napokon.