Veličanstveni preokret na Rujevici: Rijeka je okrenula 0-2 i ušla u drugo uzastopno finale Kupa

Rijeka je s 3-2 pobijedila Osijek u polufinalu Hrvatskog kupa

Drugo polufinale, drugi preokret, a sada imamo i drugog finalistu.

Rijeka je s 3-2 pobijedila Osijek na Rujevici i plasirala se u finale Hrvatskog kupa gdje će braniti titulu protiv Lokomotive.

Slično kao i u Koprivnici, na Rujevici je krenulo žestoko, a onda smo gledali dosadu sve do početka drugog dijela.

Osijek je zadao prvi udarac nakon što se brzo otvorio u 16. minuti po desnoj strani; Igor Silva je sjajno tempirao ubacivanje, a Petar Bočkaj pogodio iz zeznutog kuta spretno pogodio za 1-0. Do početka drugog poluvremena nismo vidjeli više gotovo pa ništa.

Bilo je truda, trke, držao se kakav-takav ritam, ali nedostajalo je preciznosti i koncentracije u izgradnji napada s obje strane. Teško je bilo i očekivati puno više, barem na tehničkom i konceptualnom planu u igri, s obzirom na višemjesečnu stanku; jasno je da su i Rijeka i Osijek izgubili momentum, formu i fizičku spremu tijekom pauze.

Pa ipak, u drugom poluvremenu stvari su se brzo promijenile. Samo tri minute nakon nastavka utakmice, Ivor Pandur pogriješio je u predaji iz zadnje linije i poklonio loptu Bočkaju koji još jednom iz teškog kuta sjajno poentira. Činilo se da je utakmica riješena u dva trenutka individualne inspiracije, iako Osijek igrom nije stvorio dovoljno šansi da zasluži dva pogotka prednosti.

Individualna pogreška donijela je Osijeku prednost, ali će mu je uskoro i oduzeti. U 57. minuti László Kleinheisler zaradio je drugi žuti karton i inicijativa je ponovo pripala domaćinu. Slično kao i Goran Tomić jučer, Simon Rožman je pogodio sa izmjenama s klupe: u 54. je ubacio Roberta Murića, u 66. je isti igrač zabio za 2-1.

Niti tu nisu stale osječke muke. U 70. minuti Talys je neoprezno laktom startao na Capana u kaznenom prostoru. Još jedna pogreška, a Antonio Čolak s bijele točke ne griješi. Rijeka je u sedam minuta izjednačila, a do kraja je imala i igrača više. Momentum je u potpunosti bio na strani domaćina.

Rijeka je dobro koristila brojčanu prednost i održavala pritisak nad gostima; najbliže pogotku došao je Murić koji se u 82. otvorio s desne strane na svoju lijevu nogu. Nekoliko minuta kasnije, Ivan Lepinjica je potegnuo iz daljine i Mile Škorić je morao blokirati glavom. Osijek se borio za goli život.

I još jednom je presudila klupa, baš kao i na jučerašnjem polufinalu.

Sterling Yatéké ušao je u igru u 66. minuti, a u 86. je zabio za 3-2. Potpuno zasluženo, s obzirom na pokazano na terenu od polovice nastavka.

U redu, sigurni smo da će se pričati o suđenju; o crvenom kartonu i jedanaestercu, ali mi bismo se radije koncentrirali na igru. Rijeka je sjajno tempirala formu za kraj, iskoristila dva poklona gostiju i zasluženo izborila drugo uzastopno finale Kupa.