Vivianne Miedema zabila je 60. gol za Nizozemsku čija je sada prva strijelkinja. Napunit će 23 godine

Nizozemska - Kamerun 3-1

Nizozemska, reprezentacija s možda najjačim napadom na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, namučila se protiv Kameruna u utakmici drugog kola skupine E i na kraju slavila s 3-1. Nizozemke su ovom pobjedom potvrdile prolazak u drugi krug natjecanja.

Vivianne Miedema zabila je za vodstvo Nizozemske u 41. minuti utakmice, ali samo tri minute kasnije Gabrielle Onguene poravnala je na 1-1.

U nastavku, nakon samo tri minute igre, Dominique Bloodworth povisila je na 2-1, a konačnih 3-1 svojim drugim golom na utakmici Miedema postavila je u 85. minuti. Taj je gol priča dana na ženskom svjetskom prvenstvu u Francuskoj.

Miedema se sjurila prema kamerunskom golu i s desetak metara zakucala loptu u bliži kut. U tom trenutku postala je najbolja strijelkinja nizozemske reprezentacije u povijesti.

Bio joj je to 60. gol za Nizozemsku i na ljestvici najboljih strijelkinja u svom 77. nastupu za reprezentaciju preskočila je Manon Melis. Inače, Miedema je napadačica Arsenala čija je momčad prošle sezone osvojila žensku Premier ligu prvi puta nakon 2012. godine. U 19 nastupa upisala je 22 gola i deset asistencija. O kakvoj je napadačici riječ najbolje govori podatak da je kao 19-godišnjakinja briljirala i u ženskoj momčadi Bayerna u kojoj je u 61 nastupu postigla 35 golova.