Vrući kao ime: Miami Heat izborio je svoje treće finale Istoka u posljednje četiri godine

Pobijedili su Knickse u šestoj utakmici drugog kruga

Miami Heat izborio je plasman u finale Istoka treći put u posljednje četiri sezone. Heatovi igrači su u šestoj utakmici konferencijskog polufinala na svom terenu svladali New York Knickse s 96-92.

Miami je izdržao fantastičan New Yorkov ulazak u utakmicu; gosti su zahvaljujući izvrsnom šutu u prvoj četvrtini poveli sa 31-17. No, kada je goste stao šut, domaći su obrisali zaostatak već u drugoj četvrtini dok je drugo poluvrijeme proteklo u izjednačenoj igri.

Knicksi su posljednju priliku dobili pola minute prije kraja kada su imali napad kod Miamijevog vodstva 92-90, no njihov najbolji igrač Jalen Brunson odlučio se za dodavanje pod obruč koje je presjekao Kyle Lowry, a potom su Jimmy Butler i Max Strus pogodili slobodna bacanja za 96-90 da bi Brunson zakucavanjem tek smanjio na konačnih 96-92.

Opet su najbolji u redovima Miamija bili Butler sa 24 poena i osam skokova te Bam Adebayo sa 23 ubačaja i devet skokova, dok New Yorku nije bila dovoljna još jedna sjajna Brunsonova partija koji se zaustavio na 41 poenu. Julius Randle dodao je 15 pogodaka i 11 skokova.

Miami je tako stigao do finala Istoka treći put u posljednje četiri sezone; 2020. je izgubio veliko finale od Lakersa, dok je lani izgubio s 4-3 u finalu Istoka od Boston Celticsa. A upravo bi mu Boston mogao biti suparnik u konferencijskom finalu i ove godine jer čeka boljeg iz sedme utakmice Celticsa i Philadelphia 76-ersa koja je na programu u nedjelju u Bostonu.