Bit će bolje, ali ne večeras: WBA je nakon raspucavanja ispao od Brentforda u Liga kupu

WBA - Brentford 2-2 (4-5)

Slaven Bilić je poslije burne subote, isključenja i ligaškog poraza svog West Bromwicha od Evertona u Liga kupu dočekao stare znance iz Brentforda s kojim je do prije nekoliko mjeseci vodio žestoku bitku za plasman u najjači engleski nogometni rang. Na tom je bojnom polju slavio, a sada je hrvatski stručnjak je s rezervnim sastavom poželio ostati neporažen u domaćim utakmicama protiv londonskog kluba (na Hawthornsu protiv večerašnjeg suparnika WBA nije izgubio 11 puta), ali i ugrabiti svoju prvu pobjedu protiv momčadi koju vodi Thomas Frank poslije remija i poraza u prošloj sezoni Championshipa.

Nije mu uspjelo. Večerašnji ogled završio je 2-2, a nakon udaraca s 11 metara dalje je prošao Brentford i u sljedećoj će fazi igrati s boljim iz susreta Fulhama i Sheffield Wednesdaya.

Debitant u redovima Baggiesa Conor Gallagher već je u drugoj minuti mogao zabiti prvijenac: loptu mu je na nekih 10 metara poslao Matty Phillips, ali pokušaj je otišao iznad vrata. U 19. minuti glavom je iz teške pozicije loptu nespretno zahvatio upravio Phillips, no Brentford se u tom periodu pokazao kao povezanija momčad i u 21. minuti došao do dobre situacije kada je Emiliano Marcondes zatresao stativu.

Međutim, WBA je bio taj koji je poveo; poslije odlaska na predah s 0-0, Baggiesi su zaradili kazneni udarac u 56. minuti kada je Dominic Thompson srušio Hala Robsona-Kanua u šesnaestercu. Spomenuti Velšanin nije imao problema pri realizaciji i doveo je svoju momčad u vodstvo, ali ne zadugo…

Već u sljedećem napadu Brentford je došao do izjednačenja i to na estetski vrlo dojmljiv način: nakon lopte na drugu stativu Charlie Goode ju je glavom prebacio na rub peterca, Marcondes je tada škaricama opalio po golu, a lopta se od grede odbila u mrežu. Šmekerski, nema što.

Bilić je potom odlučio malo ispremiješati sastav pa je izvadio debitanta Branislava Ivanovića koji je u Carabao kupu posljednji put zaigrao krajem kolovoza 2016. godine i ubacio Daru O’Shea. I, dok bi dlanom o dlan, uslijedio je još jedan penal; u 65. minuti Kylea Edwardsa je po procjeni suca faulirao Goode, a Robson-Kanu ponovno je stavio loptu na bijelu točku. I, usprkos nogometnom praznovjerju, opet je bio precizan poslavši Davida Rayu u krivu stranu.

Kad je već WBA dobio dva penala, mogao je i Brentford jedan, pomislili bi neki. To se i dogodilo u 73. minuti; skrivio ga je Cédric Kipré, a ovaj put je strijelac bio Marcus Forss kojemu je dovoljan bio udarac po sredini.

Potom su uslijedile dvije dobre prilike za Gallaghera: prvo se u 76. minuti pronašao u dobroj situaciji kada mu je loptu poslao Grady Diangana, no njegov volej otišao je u nepovrat. Tri minute kasnije Raya mu je skinuo fantastičan udarac s ruba šesnaesterca, a sat je otkucavao i bili smo sve bliže raspucavanju koje bi se baš lijepo nadopunilo na kontinuitet udaraca s bijele točke.

Želja nam se naposljetku ispunila, a jedanaesterce je večeras bolje izveo Brentford koji nije promašio nijednom. Zato jest WBA; Dianganin pokušaj u petoj seriji zaustavio je Raya, a odlučujući udarac realizirao je Christian Nørgaard.

Nastavlja se nesreća za Slavena i momke…