Buđenje Božice: Iličić je u Atalantinoj pobjedi nad Liverpoolom zabio svoj 50. pogodak za klub

Također, Bayern je svladao Salzburg, a Marseille postavio negativan rekord

Večerašnje utakmice Lige prvaka definitivno je zasjenila smrt velikog Diega Armanda Maradone, a možda i najzvučniji rezultat je Atalantina gostujuća pobjeda nad Liverpoolom.

Iako Gasperinijevim momcima u posljednje vrijeme baš i ne ide onoliko furiozno kako je to, recimo, u određenim trenucima prošle sezone izgledalo, danas je iskoristila prilike i sredila uspavane Redse na Anfieldu. S pravom koristimo taj pridjev, pošto je Liverpool u prvom poluvremenu na gol puknuo jedan jedini put što mu se kod kuće nije dogodilo od 2017. godine, a susret je završio bez udarca u okvir.

Prvi pogodak za La Deu utrpao je Josip Iličić u 60. minuti nakon izvrsnog ubačaja Papua Gómeza u kazneni prostor, a Slovenac je tako stigao do okruglog, 50. gola u Atalantinu dresu i prvog još od ožujka. Konačnih 2-0 u 64. minuti postavio je Robin Gosens na spuštenu loptu Hansa Hateboera i tako svom klubu priskrbio važna tri boda.

U drugom susretu skupine D Ajax je bio uvjerljiv protiv Midtjyllanda. Slavio je s 3-1 i time nastavio svoju efikasnu formu, a otvarajući pogodak utrpao je u 47. minuti Ryan Gravenberch koji je tako postao treći najmlađi nizozemski strijelac u povijesti Lige prvaka. Nicolás Tagliafico pritom je odao počast Maradoni, a situacija u grupi sada je ovakva: Atalanta i Ajax bodovno su izjednačeni na drugom i trećem mjestu sa sedam bodova, Danci nemaju nijedan, a Liverpool je na devet.

U skupini A Atlético Madrid i Lokomotiv iz Moskve odigrali su bez golova, a bodovno odbjegli Bayern je, na kraju s desetoricom, svladao Red Bull Salzburg 3-1 u susretu s kojeg valja izdvojiti bizarnu Neuerovu egzibiciju iz 24. minute. Također, neuništivi Robert Lewandowski stigao je do svog 71. zgoditka u Ligi prvaka i tako se na vječnoj listi izjednačio s Raúlom, a Porto je u grupi C s 2-0 svladao Marseille i ostavio ga na nuli. Francuzi su tako postavili novi negativni rekord za broj uzastopnih poraza u najelitnijem europskom natjecanju…

Usto, na posljednjem mjestu u svojoj skupini ostao je i Inter koji je protiv Reala na domaćem terenu izgubio rezultatom 2-0…