Filip Zubčić izborio je drugu vožnju slalomske utrke u Flachauu

Najbolji hrvatski skijaš ugrabio je 21. mjesto u prvoj vožnji

Hrvatski slalomaši danas ujutro krenuli su na novi izazov u Flachauu, a čekali smo nastupe Filipa Zubčića, Istoka Rodeša, Mateja Vidovića i Samuela Kolege. Kvartet je ponovno krenuo u lovu na drugu vožnju nakon lošeg prošlotjednog rezultata u Adelbodenu.

Naravno, sa standardnim startnim brojem 16 prvi je na stazu izašao najbolji hrvatski skijaš Zubčić koji je odlično odradio prvi prolaz gdje je imao 16 stotinki minusa za vodećim Clémentom Noëlom. Nastavio je solidno, a naposljetku je preuzeo 11. mjesto s 1.69 sekundi zaostatka. Doimalo se kako će to biti dovoljno za drugu vožnju s obzirom na težinu staze i činjenicu da je nekoliko skijaša prije Zubčića izletjelo, a to se na kraju pokazalo točnim; naposljetku je ugrabio 21. mjesto.

Istok Rodeš odmah je na početku pogriješio i nije uspio završiti utrku, Matej Vidović na stazu je izašao 58. po redu i na kraju zauzeo 44. mjesto, a Kolega je završio na posljednjoj, 49. poziciji.