Jurićev Torino upisao je prvu domaću pobjedu nakon skoro tri mjeseca i skočio na sedmo mjesto

Torino - Udinese 1-0

U nastavku nedjeljnog programa u Serie A, koji je ranije svojom novom pobjedom otvorio Napoli, odigrana je i utakmica između Torina i Udinesea. Na kraju je slavila domaća momčad, koju inače vodi hrvatski trener Ivan Jurić, a rezultat je bio 1-0. Bio je to i dvoboj susjeda na ljestvici, pa je sada Torino preskočio svog današnjeg suparnika te zasjeo na sedmo mjesto, koje bi mu moglo donijeti europske kvalifikacije.

Pogodak odluke pao je u 49. minuti, s desne strane napada ubacio je Ola Aina, točno u Udineseov peterac. Tamo se odlično pozicionirao francuski nogometaš Yann Karamoh te je udarcem iz prve svladao gostujućeg golmana Marca Silvestrija. Očito je Karamoh napokon pronašao formu, jer je tek ove srijede u kupu upisao svoj prvi zgoditak za Torino otkako je ovog ljeta stigao u klub.

Morao je Karamoh pričekati neko vrijeme za proslavu pogotka, jer je pomoćni sudac najprije podignuo zastavicu zbog zaleđa. Ipak, provjerom u VAR-sobi ustanovljeno je kako je sve bilo regularno. No, ubrzo se Francuz i ozlijedio, pa ga je od 55. minute na terenu zamijenio Nikola Vlašić.

Bio je to, dakle, jedini pogodak na ovoj poprilično siromašnoj utakmici, ali Jurić će objeručke prihvatiti ova važna tri boda. To je ujedno i premijerna Torinova pobjeda na domaćem terenu u 2023. godini, odnosno prva nakon gotovo tri mjeseca i početka studenog. Nakon 21 odigrane utakmice, na svom kontu imaju točno 30 bodova, osam manje od šestog Milana, kod kojeg će gostovati u idućem kolu.