Kada igraju Dinamo i Lokomotiva pobjednik se uglavnom zna. Niti večeras nije bilo iznenađenja

Dinamo je u obranu naslova krenuo 3-0 pobjedom

Sadržajnu i zanimljivu utakmicu (barem njen prvi dio) odigrali su Dinamo i Lokomotiva u 1. kolu ovosezonskog hrvatskog nogometnog prvenstva koje je otvoreno susretom između Osijeka i Slaven Belupa u ranijem terminu. Kao što je u Gradskom vrtu do pobjede stigao domaćin, tako je i u Maksimiru domaća momčad obranila svoje dvorište u dvoboju protiv gradskog rivala s kojim ima izuzetno pozitivan omjer pobjeda i poraza.

Završilo je 3-0.

To sad znači da je Lokomotiva ostala na dvije pobjede i dva remija u 34. međusobnom sučeljavanju protiv Dinamove momčadi koji je broj svojih uspjeha u tim srazovima zaokružio na 30.

Aktualni hrvatski prvak odigrao je vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem je trener momčadi Nenad Bjelica morao kombinirati postavu. Budući da mu je kadar dovoljno širok da to može bez problema raditi i u susretima protiv suparnika koji su moćniji od Lokomotive, nije se izostanak pojedinaca koji su uobičajeno starteri posebno osjetio ili vidio.

Ono što se vidjelo dva su krasna pogotka i dva obranjena jedanaesterca u uvodnom dijelu ogleda. I jedan lijepi gol u nastavku.

Imao je branitelj naslova izvrsnu priliku za vodstvo već u 11. minuti no udarac Izeta Hajrovića s bijele točke zaustavljen je intervencijom Krunoslava Hendije. Koji, pak, ništa nije mogao četiri minute kasnije kada je s 20 metara lijevom nogom desne rašlje pogodio Damian Kądzior. Na 2-0 u drugoj je minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena povisio Mislav Oršić na asistenciju Marija Gavranovića koji je, usput, bio zaslužan i za izboreni, neiskorišteni jedanaesterac iz uvodnih minuta utakmice.

Imala je i Lokomotiva pokušaj s jedanaest metara. U smiraju prvog poluvremena, kojih pet minuta prije no što će Oršić podmetnuti nogu za povećanje vodstva, Myrto Uzuni je bio taj čiji je loš udarac zaustavio Dominik Livaković.

Drugo poluvrijeme utakmice bilo je slabijeg intenziteta i prošlo je pod Dinamovom kontrolom tijeka susreta uz vrhunac uzbuđenja u 87. kad je Bruno Petković zabio za konačnih 3-0. Da ne kažemo uspavanka, ali s obzirom na dinamičnih i sadržajnih prvih 45 minuta, nije to bilo niti daleko od toga. Dinamu dosta. Tri boda na otvaranju puta koji vodi prema obrani krune i krasan gol poljskog nogometaša iz redova pobjednika ono je što će se pamtiti iz večernjih sati ovoga petka.