Lazio je razbio Romu, a Ciro Immobile stigao do svog četvrtog gola u Derby della Capitale

Lazio - Roma 3-0

U 18. kolu Serie A Lazio je u statusu domaćina pobijedio Romu 3-0 i stigao do treće uzastopne pobjede u nizu.

Lazio je imao 2-0 nakon malo više od 20 minuta igre. U 14. minuti Ciro Immobile pogodio je iz kaznenog prostora rašlje za 1-0 i tako stigao do svog četvrtog gola u Derby della Capitale.

Samo dva Lazijeva igrača u povijesti zabila su više — Silvio Piola (šest) i Tommaso Rocchi (pet). Također, Immobileu je ovo bio i 48 ligaški gol od početka prošle sezone, a niti jedan drugi napadač u Serie A u tom vremenskom razdoblju nije ih zabio više.

No, ovu utakmicu po dobrome neće pamtiti samo Immobile.

Luis Alberto zabio je u 23. minuti za 2-0, a u 67. minuti postavio je i konačnih 3-0. Oba puta Alberto je preciznim udarcima, ubacujući se iz drugog plana, gađao same kuteve Rominog gola. Bili su mu to peti i šesti golovi, ove sezone, čime je već izjednačio svoj ligaški golgeterski učinak iz prošle sezone.

Roma je do gotovo samog kraja utakmice tek tri puta zapucala na Lazijev gol (na kraju se broj pokušaja popeo na pet), a za dva udarca koja su išla u okvir gola pobrinuo se Pepe Reina. U završnici je obranio zicer Edinu Džeki.

S 20 posto manjim posjedom lopte Lazio je potpuno nadigrao gradske rivale i napokon s 31 bodom stigao na prag šestog i petog mjesta koje trenutno dijeli s Napolijem i Atalantom koji, međutim, imaju dvije utakmice manje.