Dinamo je svladao Rosenborg 2-0, time i napravio dosta velik korak prema skupinama Lige prvaka

Bruno Petković i Mislav Oršić bili su strijelci u pobjedi

Najljepšu rođendansku čestitku ispisali su Dinamovi nogometaši svom treneru Nenadu Bjelici čestitajući mu jučer napunjenih 48 godina vrlo dobrom igrom (u prvom poluvremenu) i dobrim rezultatom protiv Rosenborga u prvoj utakmici play-offa za popunu mjesta u Ligi prvaka. Potpis pod dobre želje stavili su svi igrači koje vodi, a na najistaknutijem mjestu čestitke bili su oni strijelaca Brune Petkovića i Mislava Oršića.

Dinamo je protiv aktualnog norveškog prvaka slavio 2-0 pobjedu koju donosi u uzvratni susret u kojem će na stadionu Lerkendal u Trondheimu za šest dana tražiti prolazak među europsku nogometnu elitu.

Pred mnogobrojnom, raspjevanom i bučnom publikom u svom nogometnom domu Dinamo je imao početak kakvom se i nadao. Već u sedmoj minuti erumpirale su tribine prvi put nakon što je Petković s bijele točke zakucao loptu u norvešku mrežu nakon jedanaesterca kojeg je sam izborio pretrpjevši prekršaj u šesnaestercu uslijed pregrubog kontakta sa Mariusom Lundemom.

Potvrda vodstva stigla je sredinom prvoga poluvremena udarcem novog hrvatskog nogometnog reprezentativca Mislava Oršića koji je iz ne baš idealne pozicije, iskosa s lijeve strane, vidio, naciljao i pogodio kroz noge vratara Hansena.

Ne može se reći da gostujuća momčad nije imala prilike u uvodnih 45 minuta, ali u isti kontekst valja onda staviti i pokušaj Nikole Mora koji je odsjeo na okviru gola i (prilično dvojbeni, zašto VAR nije imao premijeru!?) nedosuđeni jedanaesterac nakon što je Tore Reginiussen rukom zaustavio loptu Danija Olma.

Drugo poluvrijeme nije započelo niti se odvijalo na jednak način.

Nekih petnaest minuta uvoda nastavka obilježila je bolja igra gostujuće momčadi, no bez konkretnog ploda što zbog nedovoljno dobre reakcije (Akintola), što zbog kojeg centimetra previsoko upućene lopte koja je uzdrmala okvir Livakovićeva gola (Adegbenro).

Nakon što je Dinamo preživio taj period zaiskrilo je ponovno na strani na kojoj su tribine i željele gledati akciju. Još jedna prečka i ne baš vrhunska reakcija Arijana Ademija popraćena trenerovim hvatanjem za glavu razlog su što se rezultat nije mijenjao premda bi taj treći gol itekako dobro došao hrvatskom prvaku za plovidbu mirnijim vodama u Trondheimu.

Daleko od toga da je ovako loše za Bjelicu i njegove igrače. Ne samo zbog rezultata već i zaista dojmljive igre iz uvodnog poluvremena koja ohrabruje i puni optimizmom da će skupine Lige prvaka još jednom postati ostvareni cilj.