Trenutak kada je Hrvatska okrunila dominantan ulazak u utakmicu: Modrićev pogodak iz penala

Hrvatska je protiv Azerbajdžana povela u 11. minuti utakmice

Hrvatska je prosula dva boda u Bakuu, u kvalifikacijske utakmici protiv Azerbajdžana, a vodila je od 11. minute, kada je Luka Modrić zabio iz jedanaesterca.

Bila je to krunidba agresivnog i kvalitetnog hrvatskog otvaranja utakmice. Anton Krivočuk je igrao rukom u kaznenom prostoru kada ga je pokušao prebaciti heroj iz Trnave, Bruno Petković.

Kapetan reprezentacije je, na dan svog 34. rođendana, ostao pribran i s bijele točke pogodio za 1-0. Emil Balajev je pogodio stranu, ali nije imao šanse. Video pogotka možete pogledati ovdje.

Hrvatska se, nakon ovog furioznog starta, poprilično ispuhala, te je utakmica do kraja poluvremena ušla u nešto sporiji ritam. U 72. minuti je, sasvim zasluženo, Tamkin Kalilzadeh zabio, poništio hrvatsku prednost, i donio Azerbajdžanu prvi bod.