Zauvijek mlad: Ibrahimović je s dva gola na San Paolu odveo Milan do pobjede nad Napolijem

Napoli - MIlan 1-3

Nakon pauze od jednog popodneva, Milan je ponovno prva momčad Serie A.

U derbiju osmog kola talijanskog prvenstva Milan je na San Paolu pobijedio Napoli 3-1, stigao do 20. boda ove sezone i preskočio Sassuolo na vrhu tablice.

A Milanu je tri boda s dva gola donio Zlatan Ibrahimović. Prvo je u 20 minuti zabio sjajan gol glavom nakon centaršuta Thea Hernandeza s lijeve strane, a zatim je u 54. minuti zabio i nogom/bedrom za 2-0, nakon centaršuta Ante Rebića s lijeve strane.

Jedini gol za Napoli postigao je u 63. minuti Dries Mertens.

Međutim, dvije minute kasnije Tiemoue Bakayoko zaradio je drugi žuti karton kada je prekršajem prekinuo kontru Milana i Napoli je ostao s desetoricom i bez bodova. Pobjedu Milana u sudačkoj je nadoknadi potvrdio Jens Hauge.

A Ibra…

Pa, stigao je do svog desetog gola ove sezone u Serie A. Odigrao je šest utakmica, jer je bio zaražen koronavirusom. Kada je riječ o nešto opskurnijoj statistici, naravno da je Ibrahimović najstariji igrač u povijesti koji je u prvih osam kola Serie A postigao deset golova. Taj je rekord do sada držao Silvio Piola kojemu je ista stvar pošla za nogom u Laziju u sezoni 1942./1943.

Stvar je samo u tome što je Piola bio deset godina mlađi…