Zna se tko je glavni Sheriff u gradu: moldavski prvak pobijedio je Šahtar i ispisao povijest

Momčad iz Tiraspola slavila je 2-0

U europsku neugodnost Sheriffa iz Tiraspola već smo dobro upućeni nakon dvomeča koji je Dinamo poslao u grupnu fazu Europske lige, a momčad iz Moldavije danas je, u povijesnoj premijeri u Ligi prvaka, kod kuće dočekala Šahtar iz Donjecka, redovnog i poštovanog člana najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Sastav koji vodi Roberto De Zerbi nadao se pozitivnom i očekivanom trobodu na otvaranju teške skupine D u kojoj se još nalaze i Inter te Real Madrid, ali stvari su se malo drukčije odigrale. Domaći su došli do velikog, povijesnog trijumfa 2-0.

Iako su Ukrajinci u prvom poluvremenu vladali posjedom lopte i imali kontrolu u sredini terena, domaći su prijetili brzim izlascima od kojih je jedan pretvoren u pogodak. U 16. minuti hitri Cristiano probio je lijevu stranu i zavrnuo u šesnaesterac, a Adama Traore ondje se sjajno snašao i poentirao za Sheriffovu povijest. Isti dvojac u playoffu je zapaprio Modrima, a sada se na njima opekao i Šahtar…

Gosti su početkom drugog poluvremena konstantno pritiskali Sheriff, gol kao da je visio u zraku, a naposljetku smo ga vidjeli s druge strane: u 63. minuti danas sjajni Cristiano ubacio je u kazneni prostor, a Momo Yansane vinuo se u nebesa, udario loptu glavom i pospremio je u mrežu. Tiraspolska momčad vodila je 2-0 usprkos debeloj Šahtarovoj prevlasti u svemu ostalome.

Ekipa Jurija Verniduba uspjela je zadržati prednost i slaviti: tome je pomogla i poprilična pogubljenost grogiranih gostiju iz Donjecka poslije drugog primljenog gola, a moldavski prvak tako je u premijernom nastupu u Ligi prvaka ugrabio i prvu, povijesnu pobjedu.