Nervozni dani u Championshipu: Bilićev West Brom odigrao je ‘nulu’ s konkurentom Fulhamom

West Bromwich Albion - Fulham 0-0

Nevjerojatno važnu utakmicu danas je s West Bromwicheve klupe promatrao Slaven Bilić. Njegova momčad prije susreta s Fulhamom imala je tri boda prednosti nad trećeplasiranim (i dobrano zahuktanim) Brentfordom na mjestu koje izravno vodi u Premier ligu, a klub s Craven Cottagea bio je sljedeći na ljestvici s dva boda manje od Pčela. Dakle, poraz tri kola prije kraja nipošto nije dolazio u obzir, a remi poput onog subotnjeg kod Blackburna samo bi još više pojačao nervozu u birmingemskom predgrađu. S obzirom na to da je momčad koju vodi Scott Parker imala niz od četiri uzastopne pobjede u Championshipu, stvari su bile poprilično ozbiljne, a oprezna i zatvorena utakmica ne bi nas začudila.

Tako se više-manje i odigralo. U prvih 45 minuta gledali smo susret bez puno izglednih prilika u kojoj su se izmjenjivali naleti nervoze u redovima domaće i gostujuće ekipe. Bolje je počeo i općenito nešto sigurniji dojam ostavio Fulham koji je kreirao i najbolju šansu u prvom dijelu nakon što je u 21. minuti Ivan Cavaleiro spasio težak ubačaj s desne strane, glavom ga prebacio na drugu vratnicu, a loptu je potom s crte morao čistiti Ahmed Hegazy.

Nakon te situacije WBA se probudio i počeo pritiskati, a u 29. minuti morao je reagirati gostujući čuvar mreže Marek Rodák koji je odbio loptu u korner nakon što je O’Shein neugodan udarac iz mrtvog kuta umalo završio pod gredom. Do kraja poluvremena opet se uzdigao Fulham i kreirao pritisak u suparničkom kaznenom prostoru, ali bez konkretne prijetnje.

Bilićevi momci bolje su ušli u nastavak, ali ponovno su nedostajale prave prilike. U 59. minuti vidjeli smo prvi udarac u okvir vrata u drugom poluvremenu kada je iz slobodnjaka pokušao Matheus Pereira, no bez većih problema za Rodáka. Puno je više posla slovački vratar imao 10 minuta kasnije kada je Grady Diangana izbacio dvojicu suparničkih igrača i zatim opalio vanjskom, no situacija je kulminirala udarcem iz kuta.

Pet minuta kasnije odgovorio je Fulham nakon što je Anthony Knockaert zatresao gredu s nekih 25 metara, a potom je Pereira na drugoj strani glavom tukao pored gola. Šanse su se počele nizati, utakmica se napokon otvorila pošto se po bodove moralo intenzivnije krenuti, a Bilić se poprilično razmahao u i oko trenerskog prostora.

Ipak, završilo je 0-0, a situacija je sada ovakva: Brentford se pobjedom nad Prestonom West Bromu može približiti na jedan jedini bod zaostatka, a Baggiesi u posljednja dva kola još trebaju igrati s objektivno puno lošijim Huddersfieldom u gostima i Queens Park Rangersima kod kuće.

Bilić još uvijek sve drži u svojim rukama, ali nije i neće biti lako…